Školní kynologie

Vzhledem k zaměření školy a zájmu studentů se v posledních letech při Střední škole zemědělské a přírodovědné Rožnov pod Radhoštěm vytvořily následující kynologické aktivity:

Kynologický kroužek
je zaměřen na výcvik psů a bývá pro zájemce jednou týdně. Vede ho zkušená cvičitelka Michaela Máslová. Studenti si na kroužek přivedou své psy, cvičí je, vyměňují si zkušenosti, probíhá socializace psů. Předmětem výcviku je například přivolání, odložení, aportování, lovecký výcvik, výchova štěněte, problematické chování psů (neposlušnost, agresivita, bojácnost apod.).

Vyučovací předmět Kynologie
je zařazen jako teoretická hodina jednou týdně v prvním ročníku oboru agropodnikání. Studenti se dozvědí informace týkající se biologie psa, plemen psů a jejich chovu, vystavování a péče o psa, o sportovní kynologii a psích sportech. Součástí hodin je návštěva národní výstavy psů, ukázky agility, tance se psem a ukázky sportovní kynologie.

Agility
bývá v podzimním a jarním období jednou týdně na školním hřišti. Kroužek vede Markéta Juřicová. Škola má k dispozici skokové překážky, slalom, kladinu, houpačku, dva pevné tunely a látkový tunel. Agility překážky i prostory hřiště jsou studentům kdykoliv k dispozici.

Pasení ovcí
probíhá pod vedením Míšy Máslové na školním statku na Hradisku, kde jsou k dispozici ovce a pastviny s košárem. Vhodná jsou ovčácká plemena – paseme s border kolií, australským ovčákem a šeltií.

Školní pes Arka
Amélie Brouček, fena border kolie modrá s pálením, narozena 14.1.2008, chovná, zkoušky ZZO, ZVOP. Arka je pes milující lidi, ráda aportuje a pase. Starají se o ni studenti naší školy.

Ustájení psů
našich studentů u školy je možné v omezené míře. K dispozici jsou čtyři kotce.

Děkujeme sponzorovi agility překážky – firmě HCV Group a.s.