Interliga

Ve dnech 17.10. – 18.10 2014 se uskutečnilo 1. kolo V. ročníku mezinárodní soutěže Interliga, které organizovala naše škola.
Zúčastnily se tradičně tyto školy: SOŠ Kežmarok, SOŠP Liptovský Mikuláš, SŠTeZe Nový Jičín a SŠZePř Rožnov pod Radhoštěm.

Účastníci soutěžili v jízdě zručnosti traktorem s přívěsem, dále pak ve volejbale dívek, ve florbale chlapců a ve stolním tenise (dva chlapci a jedna dívka).
Oproti dosavadním ročníkům došlo letos k menší změně v jízdě zručnosti. Soutěžili 3 žáci z každé školy pouze v jízdě zručnosti traktorem s přívěsem, vyhodnocovala se jízda družstva (součtem dvou nejlepších jízd za školu) a 3 nejlepší jednotlivci podle naměřeného času.

Naše škola se v celkovém hodnocení umístila na 1. místě, s celkovým počtem 13 bodů, na 2. místě skončila SOŠ Kežmarok s jedenácti body (díky lepší jízdě zručnosti), na 3. místě SŠTeZe Nový Jičín s jedenácti body a na 4. místě SOŠP Liptovský Mikuláš s pěti body.

Na vítězství naší školy se největší měrou podíleli chlapci v jízdách zručnosti, kteří v této soutěži suverénně zvítězili. Tomáš Vašut (2.C) se stal navíc vítězem soutěže jednotlivců a Dominik Halenčák (2.C) byl v soutěži jednotlivců třetí.
Ovšem ani ostatní družstva za nimi nezaostala. Ve všech dalších disciplínách tj. ve volejbale, florbale a stolním tenise jsme vybojovali druhé místo.
I v těchto disciplínách se v každém družstvu vyhodnocovali nejlepší hráči a hráčky. Z naší školy to byli: za volejbal Martina Tížková ze 3.A, za florbal Vítězslav Mucha z 2.A a za stolní tenis Vendula Hájková z 1.A.

Chtěli bychom poděkovat všem soutěžícím, ale i ostatním žákům, pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům, kteří byli do organizace Interligy zapojeni a přispěli tak k perfektnímu průběhu této akce.

Za pořadatele Mgr. Jarmila Kadlecová

Výsledky 1. kola V. ročníku Interligy